Dziś jest: Piątek 29 kwietnia 2022, imieniny: Piotra i Pawła

2022-03-15 13:17:21

"Młodzież zapobiega pożarom"

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Starej Dąbrowie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP). Zapraszamy do zapoznania się ze zwycięzcami!

Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności i ratownictwa. Szczególny cel konkursu to przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych i zasad postępowania na wypadek pożaru. W tegorocznym konkursie OTWP uczestniczyło 18 uczestników z Szkół Podstawowych. Uczestnicy  sprawdzali swoją wiedzę w teście z zadaniami zamkniętymi, jak i otwartymi. W przerwie uczestnicy mogli zapoznać się z uzbrojeniem wozu bojowego OSP Stara Dąbrowa. Przy organizacji i przeprowadzaniu konkursu pomagały druhny z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Starej Dąbrowie.

Jury w składzie: prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Starej Dąbrowie Bogna Urbańska, sekretarz Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Starej Dąbrowie Justyna Pigłowska, komendant Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP w Starej Dąbrowie Grzegorz Natywa oraz członek Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Starej Dąbrowie Daniel Skoczylas oraz pracownik Urzędu Gminy Stara Dąbrowa - Zarządzanie kryzysowe i sprawy obronne, kultura, sport - Karolina Ufnalska ocenili wiedzę uczestników. Kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

Grupa wiekowa klasy 1- 4  :

  1. Piotr Barcik PSP Chlebówko
  2. Maja Jacewicz PSP  Stara Dąbrowa
  3. Amelia Pająk PSP Stara Dąbrowa

oraz Wojciech Piecuch, Amelia Jadczyszyn i  Fabian Magdziarz

Grupa wiekowa klasy 5-8 :

  1. Malwina Drapińska PSP Stara Dąbrowa
  2. Marcela Madej PSP Stara Dąbrowa
  3. Jagoda Rudowicz PSP Chlebówko

oraz Maja Wojciechowska ,Kacper Krawczyk ,Alicja Matczak, Kacper Białek, Aleks Zawidzki , Brajan Koziński ,Jakub Pietrzak, Dominik Sokołowski .

Nagrody za zajęcie pierwszych miejsc ufundowała Wójt Gminy Stara Dąbrowa pani Sylwia Kalmus- Samsel, kamizelki odblaskowe – dyrektor szkoły Stara Dąbrowa pan Arkadiusz Rozwód, a strażackie breloczki i plany lekcji – Oddział Gminny ZOSP RP w Starej Dąbrowie.

Na podstawie protokołu do eliminacji powiatowych OTWP zakwalifikowali się: z grupy I Piotr Barcik i Maja Jacewicz , a z grupy II Malwina Drapińska oraz Marcela Madej. Eliminacje powiatowe OTWP odbędą się 29 marca 2022 r. w  Dolicach.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Kwiecień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30