Dziś jest: Piątek 29 kwietnia 2022, imieniny: Piotra i Pawła

Aktualności

Ograniczenie funkcjonowania Urzędu Gminy Stara Dąbrowa

Szanowni Państwo, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 roku w związku z wystąpieniem stanu epidemii ogranicza się funkcjonowanie Urzędu Gminy w Starej Dąbrowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starej Dąbrowie poprzez zmiany w bezpośredniej obsłudze klientów.

 


Wychodzisz z domu? Zakryj usta i nos!

Szanowni Państwo, przypominamy po jakże ważnym aspekcie naszego codziennego życia i bezpieczeństwa. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych.


Co zrobić z maseczkami i rękawiczkami jednorazowymi?

Szanowni mieszkańcy, wszyscy jesteśmy zmuszeni do używania maseczek oraz rękawiczek. Aby zadbać o wspólne środowisko prosimy o wyrzucanie zużytych artykułów do odpadów zmieszanych.


Kolejne zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Stara Dąbrowa 

Od poniedziałku 25 maja 2020 r. urząd będzie otwarty dla mieszkańców. Obowiązuje zasada – przy jednym stanowisku pracy może przebywać tylko 1 osoba.


Orlik Stara Dąbrowa wznawia działanie

Drodzy mieszkańcy, już od 04 maja możemy korzystać z orlika sportowego w Starej Dąbrowie, dlatego też przedstawiamy Państwu jego harmonogram. Wciąż jednak musimy uważać i dbać o bezpieczeństwo swoje i innych osób znajdujących się na terenie sportowym.


Odmrażanie sportu. Kiedy kolejne etapy?

Szanowni mieszkańcy, w sobotę rząd przedstawił etapy odmrażania sportu w Polsce. Pierwszy z nich już trwa, lecz co to oznacza dla nas? Ważną wiadomością jest również deklaracja powrotu rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy oraz żużlowej Ekstraligi. 


Koronowirus - Polska

"Nowa normalność - otwarte lasy i parki, więcej osób w sklepach i kościołach" - co to dla nas oznacza? Jakie obostrzenia zostały zniesione od 20 kwietnia 2020 roku?


Mieszkańcy szyją maseczki dla swoich sąsiadów

Od dziś tj. 16.04 w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz zasłaniania twarzy i nosa. Można to zrobić chustą, szalikiem czy maską ochronną. W gminie Stara Dąbrowa mieszkanki sołectw: Parlino, Krzywnica, Łęczyca i Białuń wzięły sprawy w swoje ręce. Zasiadły za maszynami do szycia i przygotowały środki ochrony dla mieszkańców sołectw. Zachęcamy pozostałe sołectwa do włączenia się do akcji.


Maseczki ochronne dla seniorów

W trudnych dniach walki z pandemią koronawirusa nie ma nic cenniejszego niż zdrowie mieszkańców naszej gminy. Jest ono obecnie priorytetem dla władz gminy Stara Dąbrowa. Dlatego też zostały przekazane maseczki najbardziej narażonej grupie - czyli naszym seniorom.


Cmentarze gminne

Szanowni Państwo, wszyscy powinniśmy sobie zdawać sprawę z powagi sytuacji w związku z występowaniem Koronawirusa. Właśnie dlatego zawieszamy możliwość wejścia na teren cmentarzy na terenie gminy Stara Dąbrowa.


Od środy rząd wprowadza nowe obostrzenia

Szanowni mieszkańcy, decyzją rządu kolejne obostrzenia stały się faktem. Wychodzenie z domu ma być ograniczone do absolutnego minimum, takiego jak wyjście po zakupy, do pracy, wyprowadzenie psa, wizyta w aptece lub u lekarza.


Aplikacja " Kwarantanna domowa"

Szanowni Państwo uruchomiono bezpłatną aplikację „Kwarantanna domowa”. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba objęta kwarantanną, podstawową ocenę stanu jej zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia.


Wprowadzony stan epidemii w Polsce

20 marca 2020 r. zostało wydane rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące wprowadzenia w Polsce stanu epidemii. Co to dokładnie oznacza? Jakie wprowadza zmiany?


Pomoc osobom powyżej 64 roku życia

Szanowni mieszkańcy, wiemy jak ciężko jest teraz funkcjonować starszym osobom. Dlatego w trosce o ich bezpieczeństwo i komfort Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przedstawia sposób pomocy w codziennych zakupach. 


Stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego

Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce przedstawiamy stanowisko Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego w sprawie uroczystości pogrzebowych.


Procedura ograniczająca rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 PUWiS

Szanowni mieszkańcy, Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych sp. z o. o. z siedzibą w Nowogardzie informuje, że w związku z ogłoszoną pandemią dot. wirusa COVID-19 wprowadza zasady rozliczeniowe.


Zmiana zasad w funkcjonowaniu Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starej Dąbrowie

Z dniem 16 marca 2020 roku do odwołania ogranicza się funkcjonowanie Urzędu Gminy w Starej Dąbrowie oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Starej Dąbrowie poprzez zawieszenie bezpośredniej obsługi klientów.


Stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce

W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Wiąże się to z pewnymi obostrzeniami. Co to oznacza?


 

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Kwiecień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30