Dziś jest: Piątek 29 kwietnia 2022, imieniny: Piotra i Pawła

2022-04-28 14:06:20

Srebrna konferencja w Goleniowie

Osiem ciekawych prelekcji przygotowanych przez ekspertów z całego kraju, dwie inspirujące debaty, a także taneczny wieczór integracyjny... Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego zaprasza rady seniorów z Pomorza Zachodniego oraz osoby, które czują się odpowiedzialne za dobrostan seniorów w swoich społecznościach do udziału w 2-dniowej "SREBRNEJ KONFERENCJI", czyli spotkaniu zachodniopomorskich rad seniorów i środowiska samorządowego.

Konferencja odbędzie się w dniach 31 maja - 1 czerwca w Goleniowie (JF DUET Hotel, ul. Maszewska 19).

Będą to dwa dni twórczej dyskusji na temat polityki senioralnej, stanowiącej dziś jedno z kluczowych wyzwań dla Polski w kontekście starzejącego się społeczeństwa a także doskonała okazja do budowania sieci kontaktów i wymiany doświadczeń.

Przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich podzielą się rekomendacjami działań dla rad seniorów i samorządów lokalnych w zakresie polityki senioralnej. Konsultant Głównego Urzędu Statystycznego omówi wyniki najnowszych badań statystycznych dotyczących sytuacji osób starszych w Polsce. Przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów zaprezentuje dotychczasowe działania tejże organizacji na szczeblu krajowym.

Nie zabraknie również informacji o możliwych źródłach finansowania działań senioralnych w perspektywie najbliższych lat oraz konkretnych ofert współpracy dla rad seniorów i samorządów zainteresowanych świadomym zarządzaniem polityką senioralną. Konferencję poprowadzi natomiast Dariusz Baranik, czołowy prezenter szczecińskiego oddziału Telewizji Polskiej.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom nocleg oraz wyżywienie.

Działasz w radzie seniorów albo zajmujesz się polityką senioralną na szczeblu samorządowym? Już dziś zgłoś swój udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Rejestracja prowadzona jest do piątku 13 maja. Rady seniorów i osoby zakwalifikowane do udziału w konferencji zostaną poinformowane najpóźniej do dnia 20 maja.

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo pod adresem:

http://www.radnysenior.pl/zaproszenie-do-udzialu-w-srebrnej-konferencji-w-goleniowie/

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

tel. 91 350 82 62

e-mail: biuro@pfsp.pl

Informacje o organizatorze: www.PFSP.pl

Konferencja realizowana jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych z formularzu, dla potrzeb niezbędnych do publikacji komentarza - zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. "O ochronie danych osobowych" (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). Kierownik jednostki jest procesorem danych osobowych.

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Czytaj również

Obsługa techniczna
ALFA TV

Szukaj

Biuletyn Informacji PublicznejElektroniczne Biuro Obsługi Interesantaelektroniczny samorząd

System RadaLokalne Centrum CertyfikacjiDziennki UstawMonitor Polskie - Wrota Powiat Stargardzki

ISO

Kalendarz

  Kwiecień 2022 >>
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30