2019-02-18 14:13:09
Chcecie ożywić swoją lokalną społeczność lub wzmocnić organizację pozarządową?
Mikrodotacje. Wsparcie finansowe dla młodych organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i samopomocowych.
Wysokość i warunki wykorzystania dotacji.
Kwota mikrodotacji nie może jednorazowo przekraczać 5000 zł.
Mikrodotacja może być wykorzystana tylko w celu realizacji działań skierowanych do mieszkańców regionu stargardzkiego Województwa Zachodniopomorskiego (na terenie powiatów: gryfińskiego, stargardzkiego, choszczeńskiego, myśliborskiego i pyrzyckiego) lub rozwoju organizacji pozarządowej zarejestrowanej na terenie wspomnianego subregionu.
Mikrodotacja musi być wykorzystana w założonym we wniosku aplikacyjnym okresie realizacji projektu. Nie ma możliwości ponoszenia wydatków z dotacji przed i po dacie zakończenia projektu. Nabór wniosków na mikrodotacje w roku 2018 przewiduje możliwość realizacji projektów od 01.09.2018 do 09.12.2018. Nabór wniosków na mikrodotacje w roku 2019 przewiduje możliwość realizacji projektów w terminie od 01.07.2019 do 30.11.2019.
Jeden realizator może jednokrotnie aplikować o środki w ciągu jednego naboru.
Dotacje nie mogą być przeznaczone na finansowanie działalności gospodarczej prowadzonej przez organizacje pozarządowe i podmioty uprawnione do ubiegania się o dotację.
W przypadku projektów składanych przez Patrona i grupy – Patron ponosi koszty zakupu towarów i usług związane z realizacją lokalnego przedsięwzięcia przez grupę nieformalną. Patron nie przekazuje środków grupie nieformalnej. Każdy dowód księgowy dokumentujący zakup towaru lub usługi związanej z realizacją lokalnego przedsięwzięcia przez grupę nieformalną musi być wystawiony na Patrona.
Udział środków własnych:
W ramach Projektu „MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA dla regionu stargardzkiego” wkład własny finansowy Wnioskodawcy/Realizatora nie jest wymagany.
Możliwe jest wniesienie wkładu własnego niefinansowego w formie nieodpłatnej dobrowolnej pracy (wolontariat lub praca społeczna członków organizacji), który jest dodatkowo punktowany na etapie oceny merytorycznej wniosków.
W przypadku ubiegania się o dodatkowe punkty z tytułu wolontariatu lub pracy społecznej członków organizacji, konieczne jest wykazanie wkładu osobowego w wysokości minimum 20% wartości dotacji tj.: w przypadku prac administracyjnych i pomocniczych godzina pracy wyceniona jest na 30 zł; w przypadku prac ekspertów i specjalistów godzina pracy wyceniona jest na 100 zł.
Niedopuszczalne jest wykonywanie przez jedną osobę tych samych zadań na podstawie umowy o pracę i porozumienia wolontariackiego.”
Czytaj również